TYDZIEŃ WYCHOWANIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO

Jak, co roku w dniach 15 - 23 września przeżywamy w Kościele Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. W ramy obchodów tego Tygodnia wpisała się też Uroczystość św. Stanisława Kostki - Patrona dzieci i młodzieży.

Uczniowie naszej szkoły: Wojciech Wijata, Piotr Jóźwik, Grzegorz Młynarczyk, Marcin Kowalczyk, Sebastian Pawlik i Wiktoria Ryniecka - w tym roku - postanowili przypomnieć Postać Świętego i przygotowali humorystyczne słuchowisko o drodze do świętości Stanisława Kostki.
Scenkę przedstawili w kościele, podczas Eucharystii w dniu 18 września 2013 roku.
W tym dniu - Ksiądz Proboszcz Andrzej Bednarek - poświęcił plecaki i przybory szkolne  najmłodszym i udzielił zebranym Bożego Błogosławieństwa na czas nauki i pracy, w szkole i w domu.
Zastanawialiśmy się, jak w swoim życiu codziennym realizować hasło naszego Patrona:
                        ,, Do wyższych rzeczy jestem stworzony"
Wokół św. Stanisława Kostki zgromadziły się przedszkolaki, dzieci ze szkoły i młodzież gimnazjum. Byli nasi rodzice i dziadkowie - na pewno - ucieszyliśmy serce naszego Patrona.