Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie

11.02.2020r. przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia, w ramach Przedszkolnego Koła Wolontariatu, dzieci z grupy „Motylki” i „Żabki’’ odwiedziły mieszkanki DPS w Dąbrowie.

Przedszkolaki powitała p. dyrektor Aldona Świderek. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: wiersze, piosenki i tańce. Złożyły wszystkim mieszkankom życzenia i wręczyły upominek w  postaci namalowanego obrazu. W nagrodę za piękny występ, wszystkie przedszkolaki otrzymały bałwanki, własnoręcznie robione przez mieszkanki na warsztatach terapii zajęciowej. Po występach był czas na poczęstunek, wspólne rozmowy z chorymi, zwiedzanie domu i pamiątkowe zdjęcia. Największą atrakcją w trakcie zwiedzania DPS była dla dzieci stajnia. Mogły w niej podziwiać wielbłąda, lamę, konie i barany. Pracownicy DPS przyjęli nas w miłej i serdecznej atmosferze. Wizyta była udana. Jej celem było uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych – osób chorych i starszych. Wszystkie przedszkolaki wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wrażeń i bogatsze o nowe doświadczenia.

Dziękujemy p. dyrektor DPS Dąbrowa – p. Aldonie Świderek za zorganizowanie nam transportu.

Autor: Aneta Kubicz