Szkolny teatrzyk

W dniu 4 lutego 2020 roku sala gimnastyczna zamieniła się w teatr. Uczniowie klas: IIIa i IIIb przenieśli widzów w niezwykły, magiczny świat baśni. Pod kierunkiem pań: Anny Prasek, Małgorzaty Nielepkowicz i pana Marcina Dobruszka przygotowali przedstawienie pt. „Kot w butach”.

Pani Lucyna Klemba podjęła się wykonania konstrukcji królewskiego pojazdu.

Piękna sceneria przedstawiała królewską komnatę, gdzie na tronie siedzieli: król, królowa i królewna. W dali nad rzeką wznosił się potężny młyn otoczony lasem. Wszystkich zachwyciła mobilna „złota” karoca zaprzężona w dwa konie, którą podróżowała królewska rodzina. Przed karocą kroczyli dworzanie i paź, którzy trąbiąc oznajmiali wszystkim wokół, że nadjeżdża król. Za karocą podążały damy dworu. Był też stary młynarz ze swymi synami.

W przedstawieniu pojawiły się zwierzątka: kuropatwy i śmieszne zajączki. Główną postacią tej baśni był mądry, przebiegły i niezwykły kot, który biednego Janka zmienił w bogatego pana Darabana.

W rolę kota wcieliła się Magdalena Pawlak. Królewnę zagrała Daria Mrówczyńska, Janka – Krzysztof Janowski. Rolę królowej   i króla odegrali: Martyna Seroczyńska i Łukasz Owczarek.

Występy rozpoczęły się od wierszy, tańca i piosenek. Każdy znalazł tu rolę dla siebie, by mógł zaprezentować swoje zdolności przed paniami dyrektor: Sylwią Kotowską i Honoratą Michalską, nauczycielami, koleżankami i kolegami z przedszkola, klas I- II, IV-VI oraz rodzicami.

Wszyscy widzowie nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami. Podziwiali talenty aktorskie uczniów oraz dekoracje i przepiękne stroje przygotowane przez rodziców. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.

Autor: Anna Prasek