„HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…” –KOLĘDOWANIE W PRZEDSZKOLU

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

17 grudnia 2019r. taki radosny i świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu, gdyż wszystkie przedszkolaki spotkały się, aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas wspólnego „Kolędowania”.

Tym razem jako pierwsi wystąpili nauczyciele, pani wicedyrektor oraz rodzice z pastorałką ,,Dzień jeden w roku” . Następniezaprezentowały siędzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Repertuar był bardzo różnorodny poprzez kolędy tradycyjne (Gdy śliczna Panna, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Józefie stajenki nie szukaj, Maleńka miłość), nowe pastorałki (Pastorałka od serca do ucha, Za kominem świerszczyk spał), granie na instrumentach oraz tańce o tematyce świątecznej.

Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy za udział w kolędowaniu oraz niespodzianki od Rady Rodziców.

Autor: Karolina Kurek