"Przekładamy Święta dla Natalki..."

„Wolontariat to przede wszystkim naturalny
odruch serca, który przynagla każdego człowieka
do pomocy drugiemu - swemu bliźniemu”
Jan Paweł II

Natalka Kostrzewa  ma 5 lat, od ponad roku walczy z guzem mózgu. Choroba znów zaatakowała z całą siłą. Rodzina dziewczynki postanowiła już teraz zorganizować jej święta.

Każdy może wysłać do Natalki bożonarodzeniową kartkę. Każdą z nich dziewczynka przyjmuje z ogromną radością.

Święta u Państwa Kostrzewów w tym roku zaczęły się dużo wcześniej, bo już w listopadzie. Na adres rodziny przychodzą kartki z całego świata. Święta trzeba było przełożyć, bo choroba postępuje, guz zaczął rosnąć. Rodzice dziewczynki chcieli, by była jeszcze świadoma, kiedy zacznie się wielkie bożonarodzeniowe świętowanie.

Natalka jest w takim stanie, że trzeba wychwycić u niej dobry moment. To nie jest tak, że jest uśmiechnięta od ucha do ucha, jak rok temu. Jest bacznym obserwatorem wszystkiego, co się dzieje. Jest ogromną fanką Świnki Peppy.
Ta akcja, te gesty życzliwości, nie wywołują u niej euforii, ale dzięki temu na twarzy Natalki pojawia się uśmiech.

Szkolne Koło Wolontariatu bierze udział w akcji wysyłania kartek do Natalki. Jest ich coraz więcej za co bardzo dziękujemy !

Poniżej znajdują się zdjęcia rzeczy, które zostały wysłane do Natalki. Uczniowie, jesteście wspaniali i macie ogromne serca.

Z wielkim żalem przyjeliśmy wiadomość o śmierci Natalki Kostrzewa.

Wyrazy glębokiego współczucia rodzicom i bliskim Natalki składają dyrekcja,nauczyciele i uczniowie ZSP w Jeżowie

Autor: Adriana Ferlich, Małgorzata Nielepkowcz