11 listopada w pamięci przedszkolaków

W dniu 12 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji, wszystkie grupy zebrały się w sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień.

Dzieci ubrane na galowo, prezentowały na swoich serduszkach kotyliony w  barwach ojczystych.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor S. Kotowska, która powitała zebrane dzieci oraz pracowników przedszkola. Następnie przedszkolaki z grupy „Motylki’’ i „Żabki’’ wystąpiły w programie artystycznym. Recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, śpiewały piosenki, tańczyły taniec z  flagami. Wszyscy zgromadzeni na sali dumnie odśpiewali także hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez panią dyrektor dyplomów i nagród dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Jeżów moja mała Ojczyzna’’.
Występ przedszkolaków, ich zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego oraz poznanie polskich symboli narodowych. Mamy nadzieję, że Dzień Niepodległości na długo zapadnie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Autor: Aneta Kubicz