Zima – trudny czas dla zwierząt

Przedszkolaki z grup: Żabki, Witaminki oraz Motylki skorzystały z zaproszenia starszych kolegów oraz ich wychowawczyni Pani Magdy Jabłońskiej i wspólnie z pierwszakami obejrzały na tablicy multimedialnej film przyrodniczy, pt. „Zima – trudny czas dla zwierząt”.

Podczas filmu dzieci dowiedziały się w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy i co należy zrobić by pomóc im ją przetrwać. Zapoznały się ze sposobem dokarmiania ptaków w  okresie zimowym, a także zobaczyły jak łatwo i szybko można zbudować karmnik.

Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowania losem zwierząt, uświadomienie maluchom potrzeby dokarmiania ptaków zimą, a także  kształtowanie opiekuńczej postawy wobec zwierząt.

Dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować.