Eksperymenty i zabawy z lodem w grupie Żabek

Zabawy z lodem; badawcze, sensoryczne i plastyczne są dla dzieci niezwykle atrakcyjne. Dzięki temu mogą wielozmysłowo doświadczać, eksperymentować, odkrywać, kreować i bawić się.

Przedszkolaki z grupy Żabki w tygodniu rozmów o zimie badały lód polisensorycznie: dotykały, pocierały, zamykały w dłoni, oglądały pod światło i stukały kostkami o siebie; sprawdzały, opisywały i nazywały jego właściwości. Obserwowały również jak kostki lodu zachowują się w zimnej, a jak w ciepłej wodzie.

W tym dniu w bardzo kreatywny sposób wykorzystaliśmy także tafle  lodu.....potrzebne były tylko pędzle i farby. Dzieci z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem zabrały się do pracy. W pierwszych chwilach farba i pędzel niemalże przymarzały do lodowego podłoża. Radość i śmiech wypełniły naszą salę.

Podczas zabawy przedszkolaki trenowały małą motorykę, obserwowały topnienie lodu oraz mieszanie się różnych barw. To była nie tylko twórcza zabawa, ale również niezwykłe doświadczenia dla dziecięcych zmysłów.

Autor: Anna Marczyk