Motylki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia

Nie tylko w domach są przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z grupy Motylki również bardzo sumiennie przygotowują swoją salę  i siebie do przeżywania tych pełnych atrakcji świąt.

Pierwszą i dla dzieci najważniejszą rzeczą było  pisanie i wysyłanie na poczcie listu do Świętego Mikołaja.  5 grudnia dzieci podyktowały Pani listę prezentów jakie pragną dostać od Mikołaja. Znalazły się tam m.in. klocki lego, play doh, sterowane zabawki, piłki itd.

Tego dnia również wybraliśmy się na pocztę  aby wysłać ten ważny list i dowiedzieć się co to jest poczta, co robi listonosz, co musi zawierać wysyłany list czy kartka, czym zajmuje się urzędnik pocztowy. Dla dorosłego jest to oczywiste a dla dzieci było to bardzo interesujące doświadczenie.

W tym dniu również dostaliśmy niesamowity pachnący prezent, który został ustrojony przez dzieci. Rozmowy w klasie ucichły, gdy w drzwiach stanął dziadek jednej dziewczynki z naszej grupy trzymający piękną dużą choinkę.

Bardzo serdecznie dziękujemy dziadkowi za to drzewko.

Kolejne dni niosą ze sobą kolejne uśmiechy, kolejne wyzwania i ciąg dalszy przygotowań do świąt i oczekiwania na Mikołaja z wielkim workiem prezentów

Autor: Monika Wilkowska