I Ty możesz pomóc!!!

,,Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,

Nie przez to, co ma , lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

św.Jan Paweł II

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie do wzięcia udziału w akcji ,,Ubrania do oddania”.

Celem akcji jest pomoc 20 letniej Weronice Urbańskiej, która urodziła się   z rozczepem kręgosłupa oraz przepukliną oponowo-rdzeniową. Już od 3-go miesiąca życia Weronika jest intensywnie rehabilitowana. Dzięki rehabilitacji dziś chodzi, jeździ na rowerze, pływa. W dalszym ciągu musi jednak walczyć, aby utrzymać ten stan, który obecnie osiągnęła. Wiąże się to niestety z dużymi nakładami finansowymi, które generuje regularna rehabilitacja, sprzęt ortopedyczny oraz turnusy rehabilitacyjne.

Każdy z nas może  pomóc  Weronice w  realizacji  jej marzeń, planów na przyszłość. Wystarczy przejrzeć swoje garderoby i przynieść do naszej szkoły ubrania, które są już nam nie potrzebne. Może to być zarówno odzież damska, męska, jak i dziecięca   ( swetry, bluzki, t-shirty, spodnie, spódnice, sukienki, kurtki, płaszcze, sparowane buty, torby i akcesoria). Przekazane ubrania muszą być niezniszczone, suche i czyste oraz nadające się do ponownego założenia.

Odzież należy przynosić do pedagoga szkolnego w terminie od 4 do 14 grudnia 2018 r.

Następnie ubrania zostaną odpowiednio spakowane i przekazane kurierowi.

Za każdy 1 kg ubrań Weronika zyskuje 1 zł  na rehabilitację i leczenie.

Autor: Anna Szklarek