Zajęcia otwarte w klasie III

„To, że dzieci lubią zabawę jest prawdą znaną nie od dziś.”

W dniu 31.10.2018 r. w klasie III odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców, w których również uczestniczyła Pani Wicedyrektor Barbara Hoffman – Sroka oraz Pedagog szkolny Pani Anna Szklarek. Głównym celem zajęć było doskonalenie techniki rachunkowej poprzez gry i zabawy. Uczniowie mogli zobaczyć, że matematyka może być „zabawna”. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, układali działania matematyczne uwzględniając zapis mnożenia, jako skróconego dodawania, wykorzystywali umiejętności matematyczne w zabawach i grach, utrwalili zdobytą wiedzę i współdziałali w zespole.

Uczestnicy zabaw wzajemnie oddziaływali na siebie w trakcie "pracy', natychmiast korygując błędy swoich rówieśników.

Gry dydaktyczne rozwijają u uczniów wytrwałość, cierpliwość i dociekliwość, uczą współpracy w zespole i rozwiją logiczne myślenie.

Autor: Anna Duczek