Pamiętamy o zmarłych

„Przechowujmy stare czasy” Nina George

1 listopada obchodzona jest uroczystość Wszystkich Świętych, a dzień później Zaduszki. Jest to czas, gdy wspominamy bliskich, krewnych i znajomych, którzy odeszli…. Jednak nie na każdym grobie zapalone zostaną znicze.

Z tego też powodu członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym wraz z opiekunami panią Małgorzatą Nielepkowicz i panią Adrianą Ferlich ogłosili zbiórkę zniczy. Akcja była prowadzona na terenie szkoły oraz przedszkola w okresie od 22 października do 5 listopada.

Wzorem ubiegłego roku społeczność szkolna nie zawiodła i zgromadzono wiele zniczy. Kolejnym etapem akcji było ich zapalenie. Wolontariusze oraz opiekunowie udali się na cmentarz wojenny, gdzie oddali cześć żołnierzom, którzy zginęli w bitwie na polach w pobliżu Jeżowa.

Na cmentarzu parafialnym wolontariusze uczcili pamięć nauczycieli, pracowników szkoły oraz posprzątali opuszczone groby. Uczniowie z zapałem wykonywali swoje zadania.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą akcję.

Autor: Małgorzata Nielepkowicz