Poznajemy las i jego mieszkańców

17 października 2018 roku uczniowie klas IIA I IIB wyjechali do Woli Łokotowej.

W trakcie trwania lekcji w terenie poznawali ekosystem pola i lasu. Dzięki przyrządom optycznym obserwowali różne zwierzęta: mrówki, żuki,  ptaki i sarny.

Podczas spaceru po lesie przyglądali się roślinności oraz ustalali, jakie gatunki wchodzą w skład poszczególnych warstw lasu. Odbyło się również odrysowywanie kory drzewa liściastego i iglastego, oglądanie i porównywanie liści i igieł oraz zbieranie grzybów.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zabawie w podchody – nie tylko po śladach szukali kolegów z drużyny przeciwnej, ale również mieli do wykonania wiele zadań dotyczących znajomości lasu.

Później przyszedł czas na pracę z podręcznikiem oraz na wykonanie przygotowanych kart pracy.

Dzięki uprzejmości Państwa Renaty i Zbigniewa Batorów, którzy przyjeli uczestników wyjazdu w swoim gospodarstwie agroturystycznym „Batorówka” uczniowie mogli zjeść upieczone w ognisku kiełbaski. Zajęcia terenowe bardzo się wszystkim  podobały.

Wspólnie ustaliliśmy, że odwiedzimy jeszcze las w innych porach roku.

Autor: Małgorzata Nielepkowicz