Papugarnia i nie tylko…..

11 października Motylki i Witaminki  odwiedziły Papugarnię „Carmen”,  figloraj „Zabawa Park”  oraz Mc`Donald w Łodzi.

Papugarnia powstała w 2017 roku. Można tam spotkać ponad 150 papug należących do 30 różnych gatunków!
Na samym początku pracownik Papugarni opowiedział dzieciom o tym, jak należy zachowywać się w pomieszczeniu, gdzie przebywają papugi. Opowiedział również, co one jedzą. Poznaliśmy różne rodzaje papug. Jedne były malutkie, a drugie bardzo duże. Każda z nich miała w sobie coś wyjątkowego. Wszystkie papugi zachwyciły nas swoimi pięknymi barwami. Ku zdziwieniu dzieci, te wyjątkowe zwierzątka wcale się ich nie bały, nie uciekały, wręcz przeciwnie siadały na głowach, na ramionach. Dzieci mogły brać je na ręce i karmić. W zoo możemy oglądać zwierzęta tylko w klatce, w papugarni do tej „klatki” możemy wejść. Papugi mają do dyspozycji sporo gałęzi, roślin, a odwiedzający mogą je głaskać, fotografować i karmić. To była niesamowita przygoda.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była sala zabaw „Zabawa Park”. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale i niezmordowanie hasały wśród kolorowych piłeczek, trampolin i zjeżdżalni.

Pełni zachwytu i emocji udaliśmy się również do Mc`Donalda, gdzie każde  dziecko otrzymało swój zestaw Happy Meal.

Zmęczeni ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do przedszkola.

Autor: Monika Wilkowska