Wycieczka do Skierniewic

W dniu  8 października 2018 r. uczniowie klas: II a, II b i III pod opieką pań:  M. Nielepkowicz, A. Prasek,  A. Duczek, K. Susik, K. Lisik i pana   M. Dobruszka wybrali się na wycieczkę do Skierniewic.

Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia w hali OSiR baśni muzycznej  pt. „ W tajemniczej krainie krasnali” , którą wystawił Łódzki Teatr Muzyczny Duduś. Było to barwne widowisko ze specjalnie przygotowaną scenografią, kostiumami, efektami świetlnymi i wesołymi piosenkami. Baśń uczyła właściwego postępowania wobec rówieśników i dorosłych. W trakcie spektaklu artyści organizowali konkursy, za które mali uczestnicy zostali nagrodzeni.

Po spektaklu udaliśmy się do sali zabaw „Urwis”, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji: piłeczkowy basen, zjeżdżalnie, kolorowe domki, zamki, klocki, kąciki zabaw i różnorodne mobilne pojazdy. Wszyscy świetnie się bawili.

W trakcie zabawy był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców w postaci przepysznych ciast.

Takie wyjazdy dostarczają dzieciom wiele przeżyć kulturalno - estetycznych, rozrywki, uczą właściwego zachowania w miejscach publicznych, a także są wspaniałą okazją do integracji klas i nawiązywania przyjaźni.

Autor: Anna Prasek