Wycieczka przedszkolaków do Bronowic

W czwartek 20 września grupa „Biedronki” była na wycieczce w Krainie Dzikiej Kaczki w Bronowicach  w ramach projektu edukacyjnego „ Mały ekoskrzat przez recykling ratuje świat ”.

Wycieczka była bardzo udana. Hasłem przewodnim wycieczki było „Przyroda to przygoda”. Najpierw dzieci miały śniadaniowy piknik a następnie spacer z przewodnikiem ścieżką przyrodniczą – szukały tropów zwierząt, rozpoznawały zjawiska przyrodnicze oraz gatunki roślin i zwierząt spotkane na ścieżce. Po spacerze nastąpił wypoczynek oraz krótka zabawa na placu zabaw.

Następnie dzieci zapoznały się z przyjaciółmi Krainy Dzikiej Kaczki: owcami kameruńskimi, zwierzętami domowymi  - pies Misiek. Owce kameruńskie chętnie zjadały owies, którym chętnie karmiły je dzieci.

Będziemy wracać wspomnieniami do tych pięknych chwil spędzonych wśród zieleni.

Autor: Jolanta Łyszkowicz