Przedstawienie profilaktyczne

Celem przedstawienia było propagowanie wychowania ucznia wolnego od nałogów i podejmującego racjonalne decyzje dotyczące własnego zdrowia, zapobieganie agresji, uświadomienie młodym odbiorcom, że ważnym elementem chroniącym ich zdrowie przed zagrożeniami jest posłuszeństwo rodzicom, opóźnienie wieku inicjacji, ograniczenie i eliminowanie kontaktu z używkami.

W formie bajki pokazaliśmy  trudne sytuacje, z jakimi spotkać możemy się w szkole oraz  jak im zapobiegać. Mamy nadzieję, że nauka w takiej formie pozwoliła nam wszystkim w łatwiejszy i zdecydowanie ciekawszy sposób przyswoić  wiadomości z zakresu zagrożeń i sposobów przeciwdziałania im. Widzowie przekonali się, że bawiąc się również można wzbogacić swoją wiedzę. Mamy nadzieję, że przedstawienie to było mądrą, interesującą lekcją wychowawczą przypominającą Kodeks Ucznia, zasady zachowania w szkole przedstawione na wesoło.

Głównymi bohaterami byli:

Obijanek  - Piotr Jóźwik, Łomotek  - Dawid Chruściel, Złote pióro – Martyna Pieta, Król – Marcin Kowalczyk,Królowa – Wiktoria Domiziak, Księżniczka – Dominika Kaźmierczak, Książę – Dominik Stelcer, Nałóg – Jakub Koziarski, Marcin  - Wojciech Wijata, Łukasz  - Patryk Marczyk, Marek – Mateusz Grzegorczyk, Dziewczyny: Paulina Swaczyna, Maria Klemba, Wiktoria Ryniecka, Narrator – Anita Janus

Przedstawienie profilaktyczne zrealizowano pod kierunkiem p. Lucyny Klemby, p. pedagog Adriany Ferlich oraz p. psycholog Moniki Wielamek. Kostiumy i dekoracje przygotowali uczniowie klas czwartych i piątych. Oprawę muzyczną opracowała p. Małgorzata Szymczak.

Serdeczne podziękowania dla Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Jeżowie za wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup materiałów potrzebnych do wykonania elementów dekoracji, rekwizytów i kostiumów.