Wycieczka do Manufaktury Czekolady

29 maja 2018 r. dzieci z grup ,,O” pojechały na wycieczkę do Łodzi do Manufaktury Czekolady, gdzie poznały jak powstaje czekolada. Każdy uczestnik stworzył własną tabliczkę czekolady, dekorując ją bakaliami. Przedszkolaki obejrzały prezentacje całego procesu produkcji czekolady –  od plantacji do tabliczki.

Podczas zajęć dzieci otrzymały kubek czekolady do wypicia. Widziały pokaz ręcznego temperowania czekolady na blacie granitowym oraz oglądały maszyny do produkcji czekolady. Na koniec spotkania każdy uczestnik spakował zrobioną przez siebie tabliczkę czekolady i zabrał ją do domu.

Tabliczka czekolady wykonana własnoręcznie była wyjątkowa. Długoletnie badania naukowe potwierdzają wiele pozytywnych skutków jedzenia czekolady!
Oto kilka interesujących faktów:
◗ czekolada zawiera przeciwutleniacze chroniące nasze komórki przed uszkodzeniami i starzeniem,
◗ podczas jedzenia czekolady wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia,
◗ zawarte w czekoladzie kakao hamuje rozwój bakterii wytwarzających kwasy, które trawią nasze zęby,
◗ czekolada jest doskonałym źródłem potasu, żelaza, fosforu, cynku i miedzi.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki podzieliły się pysznościami z rodzicami i delektowały się smakiem prawdziwej czekolady.

Autor: Karolina Kurek