ŚLUBOWANIE KLASY I

Dnia 24 listopada 2011r. odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości liczną grupę stanowili rodzice oraz przedszkolaki na wraz z p.dyr Małgorzatą Nielepkowicz
i wychowawczyniami.

Pierwszaki pięknie się prezentowały w granatowych i bordowych czapeczkach oraz togach specjalnie uszytych na tę uroczystość. Uczniowie przygotowani przez wychowawczynię panią Annę Prasek zaprezentowali swoje talenty odgrywając scenki z życia klasy, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Ważnym przeżyciem dla nich był moment ślubowania na Sztandar Szkoły oraz pasowania. Pani dyrektor Anna Szeligowska symbolicznym ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów. Miłą niespodzianką dla nich były pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców i sklepiku szkolnego. Przedszkolaki obdarowały pierwszaków własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi zakładkami do książek. Potem był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólna zabawa. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Wszystkim Pierwszakom życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze obowiązków szkolnych!

Tekst: Anna Prasek