I miejsce w powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym 2024

Tegoroczny Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (BRD), który odbył się w naszej szkole 23 kwietnia 2024 roku zakończył się dużym sukcesem.

Uczniowie reprezentowali naszą szkolę w dwóch kategoriach wiekowych: młodsza (kl. IV-V) oraz starsza (kl. VI-VIII).

Grupa młodsza w składzie: Gabriela Wilkowska, Natalia Loba, Lena Rapińska – zajęła I miejsce.

Grupa starsza w składzie: Jakub Greta, Joanna Wójcik, Kamil Kurek – również zajęła I miejsce.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany jest przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji oraz MEN i WORD.

Celem zawodów jest poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Konkurs popularyzuje przepisy i zasady ruchu drogowego oraz  kształtuje partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu. Jest także okazją do upowszechniania podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Turniej ma również na celu popularyzowanie roweru jako środka transportu, ma inspirować uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Turniej obejmował test wiedzy oraz jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód. Zawody na terenie powiatu brzezińskiego przeprowadzili funkcjonariusze KPP w Brzezinach. Laureaci turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Policję i Starostwo Powiatowe w Brzezinach.

Uczestnikom gratulujemy bardzo wysokich miejsc oraz umiejętności i sprawności, jakimi wykazali się podczas poszczególnych konkurencji.  Życzymy sukcesów w następnych edycjach!

Autor: Paweł Chwaliński